Šiaurės šalių patirtis kokybiškos vaiko globos ir vaiko apsaugos srityje

dgsrr     ee     eef

 

Laikotarpis: 2015 m. birželis – 2016 m. gegužė.
Projekto finansavimas:
〉 Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, skirta 50 000 Danijos kronų parama (apie 6 700 EUR)
〉 Norvegijos Karalystės ambasada Vilniuje, skirta 1 550 EUR parama.
Ilgalaikis projekto tikslas – susipažinti ir perimti gerąsias Šiaurės šalių praktikas kokybiškos vaiko globos šeimos aplinkoje ir vaiko teisių apsaugos srityje.
Projekto partneris – visuomeninė organizacija “Gelbėkit vaikus”.


Įgyvendintos veiklos:

Organizuoti 4 dienų mokymai apie kokybišką vaiko globą šeimai artimoje aplinkoje. Mokymuose dalyvavo 19 dalyvių – savivaldybių vaiko teisių apsaugos specialistai, vaikų globos namų, nevyriausybinių organizacijų, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai. Mokymus vedė švedų ekspertai – Anneli Andersson ir Tryggve Balldin.

Su mokymų medžiaga galite susipažinti čia:
〉 A. Andersson prezentacija
〉 T. Balldin prezentacija
kita mokymų medžiaga (anglų kalba).

Kartu su Norvegijos Karalystės ambasada Vilniuje organizuotas 1 dienos informacinis renginys Vaiko teisių apsauga Norvegijoje: kaip padėti lietuvių šeimoms? Renginiu siekta paskatinti konstruktyvų dialogą, ieškant bendrų sprendimų, kaip sėkmingai padėti lietuvių šeimoms, susiduriančioms su vaiko teisių apsaugos sistema Norvegijoje. Renginio metu pranešimus skaitė Norvegijos nevyriausybinės organizacijos Voksne for Barn vadovė Randi Talseth ir Oslo lietuvių bendruomenės pirmininkė Lina Baltrukonienė.

Su abiejų pranešėjų prezentacijomis galite susipažinti čia:
Lietuvių šeimos Norvegijoje (lietuvių kalba)
 Childrens’ rights and parents’ obligations in Norway (anglų kalba)

Spaudos pranešimai po renginio:
〉 Tyrimas: Kas dešimtas Norvegijoje gyvenantis lietuvis galvoja apie savižudybę (15 min)
〉 Lietuvių situacija Norvegijoje (Lrytas.lt)
〉 Norvegija ruošiasi Hagos konvencijos priėmimui (15 min)
〉 AlfaTV reportažas
〉 Lietuvai chroniškai įpratę negauti pagalbos (Alfa.lt)

4 dienų pažintinio vizito į Norvegijos Karalystę metu lankytasi organizacijose ir institucijose, dirbančiose vaiko gerovės srityje, siekiant susipažinti su jų darbo metodais, praktika ir paslaugų įvairove. Aplankytos institucijos – tai MultifunC centras, dirbantis su elgesio problemų turinčiais jaunuoliais; Save the Children Norway, kuri pristatė savo advokacinį darbą vaiko teisių srityje; Moringen šeimos ir vaiko centras, kuriame teikiamos paslaugos tėvams, auginantiems jaunesnio amžiaus vaikus; taip pat susitikta su Oslo lietuvių bendruomenės atstovais.

Taip pat, organizuoti mokomieji susitikimai 4 Lietuvos savivaldybėse, kuriuose dalyvavo 7 savivaldybių atstovai. Susitikimų metu buvo siekiama aptarti šiuo metu Lietuvoje vykstančią vaiko globos sistemos pertvarką, vaiko teisių apsaugos iššūkius ir savivaldybių galimybes stiprinti vaikams ir šeimoms prieinamą pagalbą ir paslaugas. Susitikimuose dalyvavo vietos vaiko teisių apsaugos, socialinės paramos ir socialinių paslaugų skyrių/tarnybų atstovai, savivaldybių administracijų atstovai, vietinės nevyriausybinės organizacijos, vaikų globos namų, švietimo ir ugdymo įstaigų atstovai. Iš viso, susitikimuose dalyvavo 91 dalyvis.

Parengtas informacinis lankstinukas tėvams, išvykstantiems į užsienį – čia pateikiamos pagrindinės rekomendacijos, kaip paruošti vaiką tokiai situacijai. Lankstinuką galima parsisiųsti čia.