Papildomos valstybės investicijos į pagalbą globėjams ir įtėviams

LR SADM 2  GIMK

 

Nuo š.m. rugsėjo mėn. Žiburio Fondas pradeda vykdyti projektą „Kokybiška vaiko globa šeimai artimoje aplinkoje: globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieška, rengimas, atranka, konsultavimas ir pagalba jiems”, finansuojamą valstybės lėšomis. Šiais metais projektų, kurie skirti parengti naujus globėjus ir įtėvius atrinkta net 80 proc. daugiau – tam Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 185 tūkst. eurų. Žiburio Fondo projektui skirta 8 tūkst. eurų. Projekto metu Žiburio Fondas vykdys GIMK mokymus busimiems globėjams ir įtėviams, taip pat teiks psichologines ir socialines konsultacijas esamiems globėjams ir įtėviams, pagalbą sprendžiant nepriimtiną vaiko elgesį ar kitokius iššūkius, kylančius globos ar įvaikinimo procese, kitas paslaugas, priklausomai nuo šeimų ir vaikų individualių poreikių.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie GIMK mokymų, skirtų padėti busimiems globėjams ir įtėviams pasiruošti vaiko atėjimui į jų šeimą. Juk ir vaikų globos namų neliks tik tuo atveju, kai turėsime daugiau žmonių, galinčių pasidalinti savo namų šiluma ir jaukumu su vaikais, kurie neturi galimybės augti su savo tėveliais – sako Žiburio Fondo generalinė direktorė Kristina Stepanova – Kartu, kviečiame drąsiai kreiptis pagalbos į specialistus – nesvarbu, ar klausimas būtų skubus, probleminis, ar tiesiog reikėtų patarimo, palaikymo“.

Primename, kad šiuo metu renkame naują grupę GIMK mokymams, kurių užsiėmimai turėtų prasidėti nuo antrosios rugsėjo pusės. Be mokymų, mūsų organizacijoje turite galimybę gauti nemokamas psichologines konsultacijas, socialines konsultacijas, patarimus, padrąsinimą ir palaikymą dėl apsisprendimo tapti globėjais ar įtėviais. Visos paslaugos yra nemokamos.

Daugiau informacijos dėl GIMK mokymų ir paslaugų kreipkitės el. paštu justina [at] ziburio-fondas [dot] lt arba tel. +370 608 43 036.