Niekieno vaikai

Jau šiais metais norime startuoti su unikaliu projektu “Niekieno vaikai” – tu gali prisidėti prie jo įgyvendinimo! Projekto idėja brendo ne vienerius metus, girdint ir matant ligoninėse vienišus mažylius. Paliktus, verkiančius, išsigandusius. Pradžiai šią problemą mėginsime spręsti vienoje Vilniaus ligoninėje, tikėdamiesi, kad gerąją patirtį perims ir kitos ligoninės bei miestai Lietuvoje.

Projekto tikslas – suteikti emocinį palaikymą sergantiems beglobiams vaikams. Tą padaryti sieksime apmokydami ir koordinuodami asmenis, kurie bus su tokiais vaikais ligoninėse ir gebės atliepti jų emocinius poreikius.

Tavo auka gali mus priartinti prie šio tikslo – skirk paramą “Niekieno vaikams”:
Gavėjas: “Žiburio” labdaros ir paramos fondas
Sąskaitos numeris: LT06 4010 0510 0422 6675
Mokėjimo paskirtis: niekieno vaikams
Bankas:  AB Luminor bankas
SWIFT: AGBLLT2X

Surinktos lėšos bus skirtos savanorių apmokymui bei koordinavimo išlaidoms.

Internetiniame puslapyje “Niekieno vaikai” ir Facebook paskyroje “Niekieno vaikai” skelbsime projekto finansines ataskaitas, informaciją apie projekto eigą ir rezultatus. Jei norite naujienas gauti asmeniškai, parašykite mums Facebook žinute arba el. paštu niekienovaikai [at] ziburio-fondas [dot] lt savo el. pašto adresą.

IŠ KUR ATSIRANDA NIEKIENO VAIKAI?
Globos namuose augantys vaikai, kaip ir visi kiti vaikai, kartais suserga ir patenka į ligonines. Globos namai paprastai negali skirti atskiro darbuotojo, kuris vyktų kartu su vaiku į ligoninę, todėl neretai net kūdikiai lieka ligoninėje vieni. Žinoma, ne visiškai vieni – kol vaikas būna ligoninėje, juo rūpinasi ligoninės personalas. Slaugės ir gydytojai pasirūpina vaiko sveikata ir fiziniais poreikiais: aprengia, pamaitina, mažiukams – pakeičia sauskelnes. Tačiau emociniai vaiko poreikiai dėl suprantamų priežasčių paliekami palatos kaimynų geranoriškumui. Gerai, jei mažylis iš globos namų patenka į vieną palatą su kitu vaiku, kurio mamai ar tėčiui užtenka jėgų ir gerumo pasirūpinti ne tik savo sergančiu vaikeliu, bet ir palatos draugu. Bet kas, jei šalia palatoje nėra geranoriškų kaimynų? Mažylis lieka vienas su savo skausmu. Kaip jaučiasi kūdikis, dvejų, penkerių metukų vaikas, paliktas vienas su savo liūdesiu, baime, nežinomybe? Tokiems vaikams niekas neatneša apelsinų, nepalaiko už rankos skausmingų procedūrų metu, nepaskaito knygutės, nepaguodžia, kai skauda ir baisu. Beje, „niekieno vaikai“ į ligonines patenka ne tik iš vaikų globos namų, bet ir iš šeimų – patyrę smurtą ir apleisti.

KOKĮ SPRENDIMĄ SIŪLOME?
Siūlome sukurti apmokytų asmenų tinklą, kurie galėtų būti ligoninėje su be tėvų ar artimų žmonių paliktu sergančiu vaiku hospitalizacijos laikotarpiu ir suteiktų jam emocinį palaikymą.

KAIP TAI VEIKS?
1. Vaikas, atvežtas iš vaikų globos namų arba iš krizinės situacijos šeimoje, paliekamas ligoninėje vienas.
2. Ligoninės personalas informuoja projekto „Niekieno vaikai“ koordinatorių.
3. Projekto „Niekieno vaikai“ koordinatorius nedelsdamas kreipiasi į apmokytus asmenis ir suranda galintįjį iš karto vykti į ligoninę ir būti su vaiku.

TIKSLINĖS GRUPĖS
1. Ikimokyklinio amžiaus vaikai iš globos namų.
2. Iš krizinės situacijos šeimoje laikinai paimti ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurie pagal dabar galiojančią tvarką yra vežami į ligoninę, jei vaikais negali pasirūpinti artimieji.

Pilotinis projektas bus vykdomas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, kurioje šiuo metu yra didžiausias tokios veiklos poreikis – vidutiniškai trys „niekieno vaikai“ per mėnesį atsiduria šioje ligoninėje.

KAIP GALITE PADĖTI

PAREMK PROJEKTĄ: projektą galite paremti pervesdami paramą tiesiogiai į banko sąskaitą. Duomenys pavedimui:
Gavėjas: „Žiburio“ labdaros ir paramos fondas
Įm. kodas 303263714
Sąskaitos numeris: LT06 4010 0510 0422 6675
AB Luminor bankas
SWIFT: AGBLLT2X
Mokėjimo paskirtis: Projektui “Niekieno vaikai”

Būtume dėkingi, jei paramą galėtumėte skirti reguliariai kas mėnesį – tokiu būdu užtikrintume veiklos tęstinumą.

PADOVANOKIME SERGANTIEMS VIENIŠIEMS VAIKAMS ŠILUMOS IR MEILĖS.

Jei turite klausimų, pasiūlymų, susiekite su projekto komanda:
Indrė Vileitė, tel. +370 681 57 106
Mariana Sutkienė, tel. +370 671 62 014
El. p. niekienovaikai [at] ziburio-fondas [dot] lt
Niekieno vaikai Facebook tinkle

Nuotraukų autorė: Raimonda Vyšnia (nuotraukos paimtos iš žinių portalo 15min.lt nuotraukų autorei leidus)