Niekieno vaikai: emocinė pagalba ligoninėse be globos likusiems vaikams

Jau šį pavasarį Žiburio Fondas pradeda naują projektą – „Niekieno vaikai“. Projektu siekiama padėti vaikams, kurie lieka be tėvų ar globėjų priežiūros ligoninėje, hospitalizacijos metu. Pradžiai šią problemą bus mėginama spręsti vienoje Vilniaus ligoninėje, tikintis, kad gerąją patirtį perims ir kitos ligoninės bei miestai Lietuvoje.

Kodėl būtent toks projektas? Globos namuose augantys vaikai, kaip ir visi kiti vaikai, kartais suserga ir patenka į ligonines. Globos namai paprastai negali skirti atskiro darbuotojo, kuris vyktų kartu su vaiku į ligoninę, todėl neretai net kūdikiai lieka ligoninėje vieni. Žinoma, ne visiškai vieni – kol vaikas būna ligoninėje, juo rūpinasi ligoninės personalas. Slaugės ir gydytojai pasirūpina vaiko sveikata ir fiziniais poreikiais: aprengia, pamaitina, mažiukams – pakeičia sauskelnes. Tačiau emociniai vaiko poreikiai dėl suprantamų priežasčių paliekami palatos kaimynų geranoriškumui. Gerai, jei mažylis iš globos namų patenka į vieną palatą su kitu vaiku, kurio mamai ar tėčiui užtenka jėgų ir gerumo pasirūpinti ne tik savo sergančiu vaikeliu, bet ir palatos draugu. Bet kas, jei šalia palatoje nėra geranoriškų kaimynų? Mažylis lieka vienas su savo skausmu. Kaip jaučiasi kūdikis, dvejų, penkerių metukų vaikas, paliktas vienas su savo liūdesiu, baime, nežinomybe? Tokiems vaikams niekas neatneša apelsinų, nepalaiko už rankos skausmingų procedūrų metu, nepaskaito knygutės, nepaguodžia, kai skauda ir baisu. Beje, „niekieno vaikai“ į ligonines patenka ne tik iš vaikų globos namų, bet ir iš šeimų – patyrę smurtą ir apleisti.

Žiburio Fondas planuoja sukurti apmokytų asmenų tinklą, kurie galėtų būti ligoninėje su be tėvų ar artimų žmonių paliktu sergančiu vaiku hospitalizacijos laikotarpiu ir suteiktų jam emocinį palaikymą. Šiuo metu projektui yra renkama parama, kuri padės tinkamai parengti ir atrinkti asmenis, galinčius teikti emocinę paramą vaikams, likusiems ligoninėje be tėvų ar globėjų priežiūros, vaiko hospitalizacijos metu. Daugiau informacijos apie projektą rasite ČIA.

Daugiau informacijos:
Projektas “Niekieno vaikai”
Indrė Vileitė, tel. +370 681 57 106
Mariana Sutkienė, tel. +370 671 62 014
El. p. niekienovaikai [at] ziburio-fondas [dot] lt