Kviečiame vaikus ir jaunus žmones išsakyti savo nuomonę apie vaikų gerovę

Žiburio Fondas kviečia 10-17 metų vaikus ir jaunus žmones užpildyti klausimyną ir išsakyti savo nuomonę apie gyvenimą ir artimąją aplinką – draugus, šeimą, sveikatą, mokyklą. Tokia apklausa vykdoma 3-iose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Jos tikslas – sužinoti pačių vaikų ir jaunų žmonių nuomonę apie jų gerovę.

Prašome pasidalinti kvietimu su savo vaikais ar vaikais, su kuriais dirbate – klausimyną rasite čia:
https://webanketa.com/en/forms/68r3ee9n70qp6shrccsp6d31/lt/


Kiek asmeninės informacijos reikės nurodyti apklausos dalyviams?
Klausimynas yra anoniminis – jame nereikės nurodyti nei vaiko ar jauno žmogaus vardo bei pavardės, nei kitų asmeninių duomenų, kurie leistų identifikuoti apklausos dalyvį. Taip pat, nereikės nurodyti nei mokyklos, nei kitos įstaigos, kurią lanko vaikas ar jaunas žmogus, pavadinimo ar kitų duomenų. Visi gauti duomenys iš visų 3 šalių bus naudojami tik apibendrinimui.

Ar bus galima susipažinti su apklausos rezultatais?
Žinoma. Rezultatus galime persiųsti ir Jums asmeniškai – parašykite mums užklausą el. paštu info [at] ziburio-fondas [dot] lt Taip pat, apklausos rezultatai bus viešai prieinami Žiburio Fondo svetainėje www.ziburio-fondas.lt bei Žiburio Fondo profilyje socialiniame tinkle Facebook.

Kodėl ši apklausa reikalinga?
Mes daug kalbame apie tai, ko reikia vaikams ir jauniems žmonėms, kad jie galėtų džiaugtis savo vaikyste, augti laimingi, saugūs ir sveiki. Vis dėlto labai dažnai pamirštame paklausti pačių vaikų ir jaunų žmonių, ką gi jie mano apie savo gyvenimą ir apie tai, kokios pagalbos, palaikymo jiems reikėtų. O juk vaikai ir jauni žmonės turi nepaprastai puikių minčių, idėjų ir pasiūlymų! Žiburio Fondas savo veikloje vadovaujasi JT Vaiko teisių konvencija, kurioje teigiama, kad turime užtikrinti vaikų ir jaunų žmonių dalyvavimą priimant sprendimus, susijusius su jų gyvenimu.

Apklausa yra vykdoma Žiburio Fondo kartu su partneriais iš Latvijos (Latvian Child Welfare Network) ir Estijos (Child Advocacy Chamber) įgyvendinamo projekto „Vaiko gerovė Baltijos šalyse“ rėmuose. Projekto tikslas – įvertinti vaikų gerovę Baltijos šalyse iš vaikų perspektyvos. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti ČIA. O jei turėsite papildomų klausimų, visada galite kreiptis el. paštu info [at] ziburio-fondas [dot] lt arba tel. +370 610 43 648